Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  ROLKI
 

ROLKI zaliczyć można do aktywnego wypoczynku.
Jazdę na kółkach zapoczątkował belg zamieszkały w Wielkiej Brytanii w końcu XVIII wieku. Pierwsze zaprojektowane łyżworolki miały dwa kółka i powstały w 1789 roku. Dopiero w 1863 roku w USA, James Plimpton wymyślił wrotki z czterema kółkami.  Pierwszy publiczny tor do jazdy na wrotkach otworzony został w Chicago w 1902 roku. A ponieważ wrotki stawały się coraz bardziej popularne kolejne tory do jazdy otwierano nie tylko w Ameryce, ale także w Europie. W latach 70 i 80-tych XX wieku nastąpiło kolejne mega zainteresowanie wrotkami. Jazdę na wrotkach połączono z muzyką disco. Jak grzyby po deszczu powstawały wrotkowe dyskoteki. W 1983 roku Scott Olson założył firmę Rollerblade, inc. Pierwsze produkowane łyżworolki przez swoją innowacyjność miały kilka wad, które z czasem zostały wyeliminowane. Dzisiejsze rolki są już wygodne i zwrotne.

Nie ma specjalnych przeciwwskazań do rekreacyjnego uprawiania tego sportu. Jazda na rolkach nie wymaga specjalnego przygotowania. Pamiętajmy jednak, że w pierwszym okresie nauki łatwo o kontuzje nadgarstków, kolan i łokci. Dlatego warto zainwestować w dobry, lekki kask wykonany z plastiku od środka wyłożonego styropianem. A także w ochraniacze na ręce, łokcie i kolana. 

przeczytaj o innych sportach

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home